Apceļo Latviju ar VIZIA - Latgale

Jaunumi11/06/2021

Turpinot ierakstu sēriju par skaistākajiem Latvijas galamērķiem, šoreiz pievēršamies Latgalei.

Skaistā zilo ezeru zeme vienaldzīgu neatstās nevienu. Sākot ar fantastiskiem dabas skatiem, un beidzot ar izsmalcinātām arhitektūras pērlēm, Latgales daudzveidība ikkatram ir gatava sniegt izklaidi un atpūtu!

Ceļojumu sākam Daugavpilī

Iebraucot Daugavpilī no dienvidu puses, mēs vēl neatrodamies Latgalē. Taču, tiklīdz šķērsojam Daugavu, nonākam Zilo ezeru zemē.

Pirmais, kas piesaista aci, ir iespaidīgais Daugavpils cietoksnis. Šeit atradīsiet gan bērnu laukumiņu, gan dažnedažādākos muzejus un ekspozīcijas. 

Taču galvenā Daugavpils pērle, protams ir Marka Rotko mākslas centrs. Tajā var aplūkot ne tikai vairākus mākslinieka oriģināldarbus, bet arī dažādas multimediju ekspozīcijas. Šogad mākslas centrā izveidota jauna pastāvīgā ekspozīcija - “"Atrasts kolekcijā".

 

Aglonas valdzinājums

Turpinot ceļu dziļāk Latgalē, nedrīkst pabraukt garām Aglonai. Apkaimes (latgaliski aglojs, agliena, aglaine) nosaukums cēlies no vārda “egle”. Gluži kā pirms 3000 gadiem, kad pirmie iedzīvotāji te sāka dzīvot, arī mūsdienās apkārtējos mežos dominē dažādas egļu sugas.

Pastaigājoties pa plašajiem mežu masīviem nav jābrīnās, ja gadās sastapt kādu stirnu, mežacūku vai pat alni. Vietējie saimnieki labi zina - Aglonas apkaime ir salīdzinoši nepieradināta, un šajos mežos joprojām mitinās arī vilki un lāči.

Novada centrā - Aglonā - slejas iespaidīgā Aglonas bazilika, kuru aplūkot katru gadu brauc tūkstošiem cilvēku no visas pasaules. Baznīcas pirmssākumi meklējami 1697. gadā, kad to sāka būvēt dominikāņu mūki. Gadsimtiem ejot, gan pati bazilika, gan tās apkārtne ir attīstīta un uzlabota. Šodien Aglona piedāvā simtiem, ja ne tūkstošiem apskates objektu, dabas skatu un vēsturisku stāstu katram, kas tos vēlas uzklausīt.

 

Uz Rēzekni pēc latgaliskākā kebaba Latvijā

Rēzeknieši ne velti saka “Rēzekne - pilsēta Latgales sirdī”. Pēc iedzīvotāju skaita septītā lielākā Latvijā, Rēzeknes pilsēta ir viens no svarīgākajiem Latgales centriem. Pirmo reizi tā rakstos minēta 1285. gadā, un kopš tā laika ir attīstījusies par modernu kultūras, uzņēmējdarbības un sabiedriskās dzīves centru.

Arī šeit atradīsiet daudzveidīgu izklaidi visai ģimenei. Plašais Kovšu ezers ir īstā vieta, kur nopeldēties karstā vasaras dienā, bet Latgales Kultūrvēstures muzejs pastāstīs aizraujošu stāstu par latgaliešu tradīcijām un vēsturi.

Rēzekne ir arī īstā vieta, kur iestiprināties. Dažādas kafejnīcas, restorāni un bodītes piedāvā visdažādākos gardumus - sākot ar patiesi itāliskām picām, un beidzot ar vislatgaliskāko kebabu pasaulē.

Latgales skaistumu izbaudījuši, esam gatavi doties mājup. Uz tikšanos nākamnedēļ, kad apceļosim krāšņākās vietas Vidzemē!